Երկուշաբթի, 31.03.2025 lang.iso lang.iso lang.iso
Գյումրիում քրեական ոստիկանության աշխատողները ներխուժել են ընդդիմադիր թեկնածուի գրասենյակ
Թարմացված․ ՀՀ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն հայտնում է․ «ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնվել են քրեական վարույթներ ընտրակաշառք տալու, ստանալու, ինչպես նաև ընտրության ժամանակ բարեգործության արգելքը խախտելու առերևույթ հանցագործությունների վերաբերյալ ՀՀ ՆԳՆ քրեական ոստիկանությունից և Ազգային անվտանգության ծառայությունից ստացված հաղորդումների հիման վրա:
Ստացված տվյալների համաձայն՝ ընտրողին առաջարկվել է ընտրակաշառք՝ Գյումրիի ավագանու արտահերթ ընտրություններում առաջադրված կուսակցության օգտին քվեարկելու պայմանով: Տվյալներ են ստացվել նաև նույն համայնքի ավագանու ընտրություններում առաջադրված կուսակցության անդամի, ինչպես նաև լիազոր ներկայացուցչի կողմից բարեգործության անվան տակ ընտրողներին որպես ապրանք վառելափայտ տալու, փողոցների խճապատման աշխատանքներ կատարելու, տարազների և այլ գույքի ձեռքբերման համար գումար խոստանալու մասին:
Հակակոռուպցիոն կոմիտեի կողմից Քրեական ոստիկանության և Ազգային անվտանգության ծառայության հետ ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ նշված դեպքերի բոլոր հանգամանքները պարզելու և դրանցում ներգրավված անձանց հստակ շրջանակը բացահայտելու ուղղությամբ»:
Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Գևորգ Ստեփանյանի ֆեյսբուքյան գրառումը․ «Այս պահին քրեական ոստիկանությունը ամբողջ «աստղաբույլով» հերթական տրագիկոմեդիկ սերիալն է նկարում Գյումրիում
Վաղ առավոտից սկսվել են խուզարկություններն ու ճնշումները «Մայր Հայաստան» դաշինքի անդամների վրա։
Այսօր սպասվող հանրահավաքից առաջ ՔՊ-ի մոտ գարնանային սրացումները տեղի են տվել։
«Տղաներ ու աղջիկներ» հանգստացնող դեղեր ընդունեք։
Դուք չկաք էլ, ձեզ սխալ են զեկուցում»։
Խմբակցության անդամ Աննա Ավետիսյանն էլ գրում է․ ««Մայր Հայաստան»-ը ոնց որ շատերի կոկորդին է կանգնել։
Այս պահին ոստիկանությունը Գյումրիի մեր գրասենյակում է, իսկ վաղ առավոտյան այցելել էին մեր թիմակից Արա Ոսկանյանի տուն, խուզարկություն արել և իհարկե ոչինչ չեն հայտնաբերել, այս կերպ խոչնդոտելով «Մայր Հայաստան»-ի աշխատանքներին կամ փորձելով վախի մթնոլորտ ստեղծել։
Այս գործողությունների հեղինակները միայն փաստում են, որ չունեն այլևս ժողովրդի աջակցությունը և չունեն այլ գործիքակազմ վերակենդանանալու համար»։