Воскресенье, 30.03.2025 lang.iso lang.iso lang.iso
«Ես հիվանդ մարդկանց հետ գործ չունեմ»
Լրատվամիջոցները ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանին խնդրել են մեկնաբանել այսօր խորհրդարանում նախկին նախագահների վերաբերյալ Նիկոլ Փաշինյանի հնչեցրած հայտարարությունը։
Հիշեցնենք՝ ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ Փաշինյանը կրկին հունից դուրս էր եկել ու բղավելով՝ տգեղ ձևակերպումներ հնչեցրել։
Հայկ Մամիջանյանն, ի պատասխան ԶԼՄ-ների հարցման, կարճ նշել է․
«Մեկնաբանության համար զանգահարող հարգելի’ լրագրողներ, Ազգային Ժողովում Նիկոլ Փաշինյանի հիստերիային կարձագանքեմ Սերժ Սարգսյանի՝ մեկ այլ առիթով ասած նախադասությամբ. «Ես հիվանդ մարդկանց հետ գործ չունեմ»:
ՀՀ առաջին նախագահի մամուլի խոսնակ Արման Մուսինյանն արձագանքել է վարչապետի Փաշինյանի՝ Արցախյան շարժման մասին արված հայտարարությանը։
«Հիշեք.
նա կկծի, կլացի, քացի կտա, կգոռա ու կսպառնա, որ կբողոքի վերին ատյաններ, կանի արդեն պատկերացնելին ու դեռևս անպատկերացնելին:
Բայց երբեք չի հրապարակի ղարաբաղյան կարգավորման՝ Մինսկի խմբի պաշտոնական պլաններն ու Հայաստանի պաշտոնական պատասխանները, այդ թվում՝ իր կողմից մերժված 2019 թվականի պլանը:
Թեթև տարեք, դա հին իջևանյան ադաթ ա»,- գրել է Մուսինյանը:
ՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավար Բագրատ Միկոյանի արձագանքը Փաշինյանին.
«Դրա ելույթի վերջին հատվածից ակնհայտ է, որ բանավիճելու մանիակալ չբավարարված պահանջ ունի
Լավագույն լուծումը մոտակա հոգեբուժարանում սանիտարների հետ բանավիճելն է:
Իսկ ընդհանրապես, օղին դեղերի հետ չի կարելի խառնել»։