Պետական որևիցե մարմին իրավունք չունի դատարանի որոշումը պետության անունից անվանել ապօրինի. Ալումյան
Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպան Հայկ Ալումյանի խոսքով երկրորդ նախագահին ուղղված մեղադրանքն ունի հինգ էջ և այն հակիրճ ներկայացնել հնարավոր չէ. « Ես չեմ կարող դա հրապարակել»:
Քաղաքացիներից մեկը պաշտպանին հարց ունի. արդյոք հարստահարումը սահմանադրական կարգի տապալում չէ. «Ոչ, դա տապալում չէ»,- ասում է Հայկ Ալումյանը:
Հայկ Ալումյանի խոսքով ՀՔԾ-ն չէր կարող հայտարարել, որ վերաքննիչ դատարանի որոշումն ապօրինի է. «Ցավալի է, որ պետական մարմինը դատարանի որոշումն ապօրինի է համարում, պետական մարմինը պետության անունից է հայտարարություն անում, իրենք կարող էին ասել, որ համաձայն չեն»:
Ըստ նրա գործի հետագա զարգացումների վերաբերյալ կանխատեսումներ անել հնարավոր չէ, անգամ մեկ րոպե առաջ ինքը չի կարող կռահել՝ ինչ կորոշի դատարանը:
Իշխանությունը վախենում է, որ Քոչարյանը խոսի, դրա համար իրենց ակտիվիստներին ուղարկել էին, որ ասուլիսը տապալվի. Սողոմոնյան